ФАКТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ОПОЗИЦІЇ ТА НАПАДІВ НА ДЕПУТАТІВ, АКТИВІСТІВ ТА ОФІСИ/ПРИЙМАЛЬНІ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»

Червень 2019 – жовтень 2020

Динамічне зростання підтримки громадянами України програми Політичної партії«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», а також прийдешні місцеві вибори в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, стали причиною збільшення кількості нападів на депутатів, активістів, а також на офіси/приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ».

Про зростання підтримки партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» свідчать результати останніх соціологічних досліджень, проведених авторитетними аналітичними центрами. Так, станом на 4 червня 2020 року за даними Київського міжнародного інституту соціології рейтинг партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» складає 17,7%. Відповідно до даних дослідження Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, станом на 15 липня 2020 року партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» має підтримку 19,1% виборців.

Варто зазначити, що на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» отримала 13,05% голосів виборців за пропорційною системою, став другою за чисельністю фракцією у Верховній Раді України 9 скликання.

І. ПОРУШЕННЯ ПРАВ ОПОЗИЦІЇ НА ЗДІЙСНЕННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Робота Верховної Ради України 9 скликання свідчить, що права фракції Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», яка є другою за чисельністю у Верховній Раді України (44 депутата, 10,4% від загальної кількості депутатів), порушуються.

Це суперечить міжнародним стандартам та національному законодавству. Зокрема, Резолюції ПАРЄ 1601(2008) «Процедурні керівні принципи щодо прав та обов’язків опозиції в демократичному парламенті», рекомендаціям, закріпленим в Доповіді Венеційської комісії CDL-AD (2010)025 «Про роль опозиції в демократичному Парламенті», а також Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» та Закону України «Про статус народного депутата України».

1. ПРАВА ОПОЗИЦІЇ, ПОРУШЕНІ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ 9 СКЛИКАННЯ

1.1. Право очолювати постійні комітети

Відповідно до Постанови ВРУ «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» від 29 серпня 2019 року стратегічно важливі комітети Верховної Ради України очолюють представники правлячої партії «Слуга народу». Більш того, з двадцяти трьох парламентських комітетів представники інших партій є керівниками лише чотирьох.

Партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» за принципом пропорційного представництва має право очолювати два комітети ВРУ, натомість, отримала керівництво лише в одному – Комітет ВРУ з питань свободи слова.

Вищезазначене свідчить про порушення міжнародних стандартів та положень національного законодавства.

Варто зазначити, що право опозиції очолювати постійні комітети порушується з 2014 року — два скликання поспіль. Для порівняння – у Верховній Раді України 7-го скликання опозиція очолювала 12 комітетів, в той час як в Парламенті 6-го скликання опозиція очолювала 10 комітетів.

1.2. Право на участь у законодавчій процедурі

На практиці народним депутатам від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» реалізувати право законодавчої ініціативи складно, про що свідчить наступне.

За даними ВГО «Комітет виборців України», за час роботи другої сесії 9-го скликання (вересень 2019 – січень 2020) Верховна Рада України прийняла 133 закони, з яких 70 – зареєстровані народними депутатами від партії «Слуга народу», 22 – подані «Урядом О. Гончарука» та 22 – Президентом України В. Зеленським.

Законопроекти, внесені членами партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», вкрай рідко включаються до порядку денного Верховної Ради України.

Значна кількість поправок, запропонованих до другого читання законопроектів, які розроблені членами партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», відхиляються в комітетах без належного обговорення, і, як наслідок, не підтримуються на пленарному засіданні.

Те саме стосується законопроектів — вони відхиляються без ретельного аналізу та обговорення на підставі політичної приналежності їх авторів.

Вищезазначене суперечить п.2.5. Керівних положень, які закріплені Резолюцією ПАРЄ 1601(2008) та передбачають, що «опозиція повинна брати участь у законодавчому процесі».

2. ВІДСУТНІСТЬ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ОПОЗИЦІЇ

Станом на липень 2020 року в Україні відсутній закон, який би регламентував діяльність парламентської опозиції.

Лише в кінці квітня 2020 року в парламенті була створена робоча група щодо напрацювання законопроекту про опозицію. Між іншим, ще 30 серпня 2019 року партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» зареєструвала законопроект «Про парламентську опозицію», який майже рік штучно перебуває на розгляді в Комітеті з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України та не виноситься на розгляд Верховної Ради України.

3. ВІДСУТНІСТЬ ФАКТИЧНИХ УМОВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ОПОЗИЦІЇ

У Резолюції ПАРЄ 1601(2008) «Процедурні керівні принципи щодо прав та обов’язків опозиції в демократичному парламенті» Парламентська Асамблея зазначає: «Політична опозиція як у, так і поза межами парламенту – є надзвичайно важливим компонентом ефективного здійснення демократії. Одна з головних функцій опозиції – це можливість запропонувати надійну політичну альтернативу більшості в парламенті шляхом надання суспільству інших політичних опцій. Контролюючи та критикуючи роботу уряду, постійно оцінюючи діяльність уряду та сприяючи підзвітності уряду, опозиція працює з метою забезпечення прозорості рішень і ефективності в управлінні державними справами, забезпечуючи, таким чином, захист державного інтересу і запобігаючи зловживанню та дисфункції».

Резолюція ПАРЄ 1601(2008) підкреслює, що «демократична якість парламенту вимірюється засобами, доступними для опозиції чи парламентської меншості для виконання своїх завдань».

Водночас як партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», яка є другою за чисельністю у Верховній Раді України, так і інші опозиційні парламентські партії та групи позбавлені інструментів для реалізації контрольної функції та можливості пропонувати альтернативне бачення розвитку суспільства.

II. НАПАДИ НА ДЕПУТАТІВ ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» ТА ПАРТІЙНИХ АКТИВІСТІВ, ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА УТИСКИ ОПОЗИЦІЙНИХ СИЛ НА ПЕРЕДВИБОРЧИХ ПЕРЕГОНАХ

На Херсонщині скоєно розбійний напад на Бериславський штаб ОП-ЗЖ — троє постраждалих

17 жовтня стався черговий напад на опозиціонерів — шестеро молодиків у масках, з битами в руках увірвалися до Бериславського офісу ОП-ЗЖ, де на той момент перебували партійці. Погрожуючи фізичною розправою, молодчики відібрали ноутбук, облили зеленкою кандидатів і зникли у невідомому напрямку.

Особливо постраждав кандидат від ОП-ЗЖ Віктор Соколюк — зеленка потрапила йому в очі. Після надання першої допомоги і виклику поліції довелося викликати «швидку» кандидату в депутати Бериславської ОТГ і району Ніні Мацюті, якій стало погано з серцем.

Керівник Бериславського штабу Інна Іванова написала заяву в поліцію, в якому вказала, що вважає цей напад не просто політичним замовленням.

«Інформація в ноутбуці може бути використана для фальсифікацій на виборах 25 жовтня і провокацій проти членів ОП-ЗЖ», — стверджує вона.

Провокації і напади на Херсонщині

У селищі Новоолексіївка Генічеського району невідомі намагалися зірвати зустріч кандидатів від ОП-ЗЖ з місцевими жителями. Спочатку войовничі молодчики в балаклавах вигукували на адресу присутніх агресивні гасла, а коли зрозуміли, що люди підтримують представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ, висмикнули шнур електроживлення, знеструмивши таким чином мікрофони і колонки. Трохи пізніше, вже в Генічеську були порізані намети з агітпродукцією. Це вже не перший напад на агітнамети ОП-ЗЖ в місті. На місце події прибув наряд поліції, який і зафіксував факт нападу.

17 жовтня 2020 року у Миколаєві радикально налаштовані молодчики напали на виборців, погрожуючи ножем, порізали агітаційні намети ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Напади було здійснено в районі зупинок громадського транспорту «Магеллан» і «Шкільна».

«Слуги народу» готують масштабні фальсифікації на місцевих виборах у Житомирі

Непропорційний розподіл керівних посад на користь партії «Слуга народу» у дільничних виборчих комісіях Корольовського району м. Житомира може свідчити про підготовку масштабних фальсифікацій на місцевих виборах.

Ситуація у Корольовській ТВК стала причиною судового позову з вимогою визнати дії голови цієї ТВК такими, що порушують рівність прав місцевих організацій політичних партій та притягнення її до відповідальності. Судове засідання відбулося 10 жовтня. Суд не задовольнив позов опозиціонерів, і 37 з 56 керівних посад у ДВК Корольовського району так і залишилися у провладній партії.

Борис Колесніков та його маріонетки зривають вибори у Костянтинівці, щоб не допустити перемогу кандидата від ОП-ЗЖ Олега Азарова

У Костянтинівці вибори міського голови перейшли у запеклу фазу боротьби. Борис Колесніков та його маріонетки – Олександр Кулик, Сергій Давидов, Юрій Розумний – роблять все, щоб не допустити перемогу кандидата у мери від ОП-ЗЖ Олега Азарова, якого підтримують понад 53% жителів Костянтинівки.

Розуміючи неможливість перемоги свого ставленика Олександра Кулика, команда Колесникова почала використовувати брудні технології, щоб зірвати вибори у місті або сфальсифікувати їх результат.

Вони залякали членів ТВК через що не беруть участь у голосуванні або не з’являються на засідання представники партій: «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос», «За майбутнє», «Наші» і «Перемога Пальчевського». Відсутність кворуму не дозволяє сформувати дільничні виборчі комісії у Костянтинівській ОТГ. Ставленик Колесникова Кулик прямо погрожує: або буде тотальний контроль над комісіями з їхнього боку, або вибори у Костянтинівці не відбудуться.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ вимагає від «Слуг народу» і Д.Арахамії припинити тиск на суди і цькування опозиції у Миколаєві

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Д.Арахамія продовжує цькування Миколаївської міської організації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ. За його вказівкою «слуги» хочуть скасувати в суді реєстрацію Миколаївських виборчих списків нашої партії.

Сьогодні Д. Арахамія тисне на суди з метою винесення протизаконного рішення про зняття з реєстрації виборчого списку нашої партії на виборах до Миколаївської міської ради.

Керівник найбільшої парламентської фракції особисто організовує кампанію цькування опозиції у Миколаєві. У приватних розмовах він називає президента Зеленського прямим замовником цих дій, посилаючись на те, що зняття одного зі списків ОП-ЗЖ на виборах у Миколаєві – пряме доручення глави держави.

На Донеччині «коаліція війни» намагається зірвати місцеві вибори. На протиправні дії членів виборчкому вже складено акт і передано ЦВК

У Костянтинівці (Донецька область) представники партії влади та їхні сателіти намагаються зірвати процес формування дільничних виборчих комісій, тим самим створюючи загрозу зриву голосування у всіх населених пунктах, які увійшли в Костянтинівську об’єднану територіальну громаду. Про це заявила голова Костянтинівської міської територіальної виборчої комісії Наталія Кравченко.

«Упродовж кількох днів на засідання ТВК без поважних причин не є представники партій «Слуга народу»,»Європейська солідарність», «Голос», «За майбутнє»,»Наші», «Перемога Пальчевського». Такі дії призвели до того, що через відсутність кворуму неможливо сформувати дільничні виборчі комісії у кожному населеному пункті Костянтинівської ОТГ. Відповідно до виборчого кодексу і календарного плану проведення виборів термін їх формування закінчується 9 жовтня о 24:00. Задіюється брудна маніпулятивна технологія — змова представників кількох партій на догоду одному з кандидатів на посаду міського голови, робиться все, щоб зірвати процес підготовки і проведення місцевих виборів», – заявила Наталія Кравченко.

Звернення до Президента Зеленського партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» з приводу ситуації у Миколаєві

Сьогодні в Миколаєві партія «Слуга народу» намагається за всяку ціну зняти з виборів ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ. У хід йде адміністративний ресурс, саботаж роботи представників «слуг» у виборчих комісіях, тиск на суди, суддів і ЦВК.

У зв’язку з цим ми звертаємося до Президента Зеленського з питанням: коли Ви щирі? Коли в спільній заяві з ЄС говорите про вірність цінностям демократії, верховенству закону, повазі міжнародного права і правам людини? Або коли закриваєте очі на відверте політичне рейдерство, яким займається команда «слуг народу» в Миколаєві? Чому «слугам народу» в Миколаєві можна плювати на демократію і позбавляти миколаївців права вибору?

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ закликає Президента України Володимира Зеленського припинити політичне рейдерство в Миколаєві. Воно ще більше знижує довіру до влади і не покращує важке становище регіону.

Представника опозиції вбили на Закарпатті ‒ за Президента Зеленського не розкрито жодного політичного вбивства

На Закарпатті помер кандидат у депутати Вишковської ОТГ від «Опозиційної платформи ‒ За життя» Павло Седляр, якого кілька днів тому після зустрічі з виборцями цинічно і жорстоко серед білого дня побив на вулиці невідомий у масці. Це вбивство представника опозиційної політичної сили лише нагадує про загальну ганебну тенденцію: за весь час перебування при владі Президента Зеленського жодного політичного вбивства не розкрито.

У Сумах здійснено черговий напад на агітаційний намет ОП-ЗЖ

11 жовтня на розі вулиць Горького та Холодногірської у Сумах здійснено напад на агітаційний намет ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.  

Войовнийчий молодик із криками почав обливати агітаційну палатку червоною фарбою. Потім заскочив усередину і зіпсував нею особисті речі двох жінок-волонтерів та агітпродукцію.

У Костянтинівці за ніч були зіпсовані всі білборди кандидата від ОП-ЗЖ

У Костянтинівці в ніч з 9 на 10 жовтня провокатори, використовуючи автоспалах, повністю зіпсували агітаційні борди кандидата у мери міста від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Олега Азарова — найбільш рейтингового претендента на посаду міського голови.

У ніч на 30 вересня на Сумщині радикали облили фарбою білборди ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Напередодні праворадикал Денис Сокур на своїй сторінці у Facebook повідомив про створення «координаційного штабу» та закликав до знищення партійців ОП-ЗЖ.

Керівник Сумської регіональної організації ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Олександр Стрельченко повідомив, що опозиціонери подали заяву до поліції і за фактом погроз, і за фактом псування білбордів політичної сили.

12-13 вересня 2020 року у Маріуполі Донецької області було скоєно низку нападів на намети ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

12 вересня було скоєно шість нападів. Молодики в масках, одягнених в чорне вбрання з червоними шевронами, підбігали, ламали столи і стільці, трощили намети, нападали на жінок, зламали прапор України. В результаті зіткнень постраждали дві жінки похилого віку: одна отримала забій ноги, друга – голови. Кожен напад зафіксовано поліцією, складено протоколи. Під час одного з нападів перехожі допомогли затримати нападників до приїзду правоохоронців. Трьох доставили до райвідділу поліції.

13 вересня знову атакували працівників агітаційних наметів. Молодчики застосували балончик з фарбою, яким намагалися замалювати логотип партії ОП-ЗЖ. Також зловмисники знову зламали прапори України і розмалювали чорною фарбою сам намет. У всіх випадках нападники намагалися відібрати також інформаційні бюлетені. Складено відповідні протоколи.

3 вересня 2020 рокупонад п’ятнадцять нападів скоєно на намети ОП-ЗЖ у різних районах міста Запоріжжя. Невідомі в масках і бейсболках порізали тканинне покриття наметів, привели в непридатність залізні каркаси. Погрожували волонтерам. За такою ж схемою діяли в Бердянську, Вільнянську і Балабиному.

У місті Вільнянську на агітаційному пікеті невстановлена ​​особа ножем пошкодила тканинне покриття палатки, а також погнула металевий каркас. В смт Балабине групою невстановлених осіб, які представилися ветеранами АТО, була здійснена спроба погрозами припинити роботу пікету: «Ви тут не будете стояти, намети ваші погнемо, ви проросійська партія».

27 серпня 2020 року на трасі Київ – Харків під Люботином представниками «Національного корпусу» і «Азова» було скоєно збройний напад на автобус, в якому їхали 22 людини організації «Патріоти – За життя». Автобус заблокували, і по ньому було відкрито вогонь із автоматичної зброї. Вогнепальні поранення отримали двоє людей, які перебувають у важкому стані.

«Теракт проти ОП-ЗЖ – це початок війни, яку бандити оголосили всьому народу України!» – заявив Співголова партії Вадим Рабінович.

26 серпня 2020 року у Запоріжжі було скоєно п’ять нападів на намети ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, також два напади було скоєно в області. На місця подій були викликані співробітники Національної поліції, складені відповідні протоколи та зібрані свідчення свідків і потерпілих.

26 серпня 2020 року у Харкові відбувся черговий напад на агітаційний намет ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ. Четвертий день поспіль група молодиків у масках, як за розкладом, ріже агітаційні намети ОП-ЗЖ у місті. Очевидці цих нападів розповідають, як молоді люди з ножами підбігають до агітаційних наметів, ріжуть їх і швидко тікають.

Як відзначають в ОП-ЗЖ Харківщини, ці факти свідчать лише про одне — влада боїться опозиції, боїться за свій рейтинг, який стрімко падає, і готова йти на крайні заходи, використовувати будь-які брудні методи, щоб залякати представників ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ і людей, які підтримують нашу політичну силу. 

24 серпня 2020 року, в День Незалежності, в Одесі, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова, голова депутатської групи політсили в Одеській міськраді Богдан Гіганов і журналісти, які з ними розмовляли, зазнали нападу праворадикалів в центрі Одеси біля верхівки Потьомкінських сходів. Напад стався в прямому ефірі телеканалу ZIK. Тетяна Плачкова підкреслила, що це була заздалегідь спланована і підготовлена акція залякування політичних опонентів з боку мера Одеси Геннадія Труханова. Також вона описала інцидент на своєму Телеграм-каналі, підкресливши, що представники муніципальної варти прибули на місце події, проте стали на бік провокаторів. Вона заявила про намір звернутися в правоохоронні органи з приводу цього інцидента.

21 липня 2020 року в Києві біля Верховної Ради України відбувся напад на народного депутата України від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Олега Волошина, якому плеснули в обличчя зеленкою. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Поліція затримала двох підозрюваних.

22 травня 2020 року в Харкові відбулась мирна акція працівників акушерсько-фізіологічного відділення лікарні «Південна залізниця». Під час проведення акції невідомі особи плеснули зеленкою в обличчя Голови Харківської міської організації партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Андрія Лесика. Складено протоколи про адміністративні правопорушення.

5 квітня 2020 року в Києві на активістів молодіжного крила партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» відбувся напад. Під час роздачі масок до активістів підійшли троє невідомих людей, один з яких спробував вирвати коробку з масками. З боку невідомих осіб почали лунати образливі вирази на адресу політичної партії.

12 березня 2020 року в Одесі невідомі особи намагалися зірвати конференцію Одеської регіональної та міської організацій партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ». Конференція мала відбутися за участі Голови Політичної Ради партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» Віктора Медведчука та Співголови депутатської фракції партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» Вадима Рабіновича, які не змогли потрапити до зали. Між представниками так званих «патріотичних організацій» (активісти «Дії», «Автомайдана» та «Нацкорпуса») та представниками партії виникли сутички. Невідомі особи застосували сльозоточивий газ. Інформація про захід розповсюджувалась національними та місцевими ЗМІ.

 27 лютого 2020 року група радикалів зірвала виїзне засідання парламентського Комітету з питань соціальної політики, яке мало відбутися у Львові. Радикали не дали народному депутату України від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» Наталії Королевській представити партійний проект Трудового кодексу.

22 січня 2020 року в Києві відбувся напад на народного депутата України від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» Іллю Киву. Чоловік з групи націоналістів наніс парламентарю кілька ударів. За фактом подана заява в правоохоронні органи.

III. НАПАДИ НА СПІВРОБІТНИКІВ ТА ОФІСИ ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»

У ніч на 16 жовтня 2020 року у Бахмуті (Донецька область) невідомі облили фарбою фасад громадської приймальні міської організації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Також були пошкоджені рекламні борди кандидата в мери Бахмута від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Валерія Слєсарєва.

В ніч на 7 жовтня 2020 року у Сумах радикали фарбою обстріляли банери та вікна приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Представники політсили звернулися до правоохоронних органів з вимогою оперативного та об’єктивного розслідування інциденту.

Вночі, 30 вересня, в Маріуполі скоєно напад на регіональну громадську приймальню партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ.

Боягузливо, під покровом ночі група молодчиків, закриваючи обличчя балаклавами, розписали фарбою і залили зеленкою стіни приймальні, розбили вікна, а також змалювали фасад свастикою, есесівськими символами та образливими написами.

«Місцева влада показує своє безсилля по наведенню порядку в місті Маріуполі.  Протягом останніх двох місяців це вже не перший напад на наших прихильників.  Було заведено кілька кримінальних справ, були затримані на місці злочину молодчики, яких потім відпустили.  До сьогоднішнього дня ніяких результатів і відповідей від поліції ми так і не отримали», — заявив  кандидат від ОП-ЗЖ на посаду міського голови Маріуполя Володимир Клименко.

У ніч на 13 вересня 2020 року у м. Курахове (Донецька область) радикально налаштовані молодики напали на громадську приймальню партії. У результаті нападу розбиті вікна і двері. Камера зовнішнього спостереження зафіксувала момент нападу.

У ніч з 25 на 26 серпня 2020 року громадська приймальня Харківської міської організації партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», яка відкрилася напередодні, постраждала від рук зловмисників.

«Це не перший акт вандалізму з боку радикалів, тому ми вирішили змінити місце розташування приймальні. Вчора ми відкрилися заново, але це не допомогло — вранці ми побачили на будівлі, де знаходиться наша громадська приймальня, порваний банер і зіпсовані вивіски, заклеєні символікою недавно створеної націоналістичної праворадикальної організації «Центурія». Все це відбулося за 30 метрів від Харківського обласного Управління охорони національної поліції, біля якої ми орендували свій новий офіс і з якою ми уклали офіційний договір. Як бачимо, це не допомогло! З цього випливає, що кожна політична сила змушена сама забезпечувати безпеку своїх партійців і працівників, в країні, де радикали розхитують ситуацію і панує хаос», — резюмував Андрій Лесик.

У ніч на 19 серпня 2020 року в місті Лозова Харківської області невідомий обмалював громадську приймальню ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

У ніч з 8 на 9 серпня 2020 року в Києві зловмисники заклали вибуховий пристрій на парковці в декількох метрах від входу в будівлю офісу ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Представники служби безпеки партії виявили вибуховий пристрій вранці. Терміново прибулі вибухотехніки Національної поліції України, які підірвали вибуховий пристрій на місці.

В ніч на 7 серпня 2020 року у Маріуполі було скоєно черговий напад на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». В результаті нападу розбиті вікна, пошкоджені двері приймальні. За фактом події подано заяву в поліцію.

3 серпня 2020 року в Ужгороді було скоєно напад на офіс міського осередку партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ». Невідомі особи облили фасад будівлі червоною фарбою.

У ніч на 28 липня 2020 року у Маріуполі невідомі вчинили напад на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ». Радикали розбили вікна і забруднили стіни зеленкою. 

У ніч на 22 липня 2020 року в Краматорську було скоєно напад на офіс регіональної громадської приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ». Невідомі каменем розбили скло на вхідних дверях.

17 липня 2020 року у Дніпрі біля будинку керівника Дніпропетровської обласної організації «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Геннадія Гуфмана під час так званої «акції протесту» представники радикального угрупування «Національного корпусу» пошкодили огорожу. Відкрито кримінальне провадження.

5 липня 2020 року у Кам’янському відбувся напад на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», в результаті якого пошкоджені фасад будівлі, вивіска і ролети. За фактом подана заява в поліцію. Після формального розгляду справи кримінальне провадження не зареєстровано, винні особи не встановлені.

3 липня 2020 року у Полтаві невідома особа у балаклаві кинула гранату у вікно офісу міської організації партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». В результаті вибуху постраждала секретар громадської приймальні, яка отримала закриту черепно-мозкову травму, поранення осколками скла. За фактом скоєного злочину поліція м. Полтави відкрила кримінальне провадження за ст.115 КК України (замах на вбивство).

29 червня 2020 року на приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» у Києві було скоєно напад. Пошкоджені вікна та стіни. За фактом подана заява в поліцію. Винні особи не встановлені.

29 червня 2020 року в Краматорську відбувся напад на регіональну громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Група осіб розбила вхідні двері, стіни розмалювала погрожуючими написами. Окрім того, фарбою облиті сходи та вивіски. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Слідчі дії не дали результату. Заява подана повторно.

27 травня 2020 року відбувся напад на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» у Кривому Розі. Вандали пошкодили вхід до офісу, нанесли провокаційні написи, облили вікна зеленкою. За фактом подана заява в поліцію. Винні особи не встановлені.

23 травня 2020 року в Києві радикали здійснили напад на офіс партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Служба безпеки партії ефективно протидіяла нападу, однак поліція, замість атакуючих, затримала 11 осіб, які намагалися перешкодити протиправним діям націонал-радикалів. Через дії поліції, яка заблокувала роботу служби безпеки партії, націонал-радикали напали на працівників офісу та намагалися підірвати офіс, застосовуючи вибухові пакети, а також закидали фаєри та димові шашки у вікна, обливали будівлю фарбою. Один з працівників служби безпеки партії госпіталізований.

14 березня 2020 року в Маріуполі невідомі особи напали на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Зловмисники розмалювали фасад приймальні і вхідні двері. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Винні особи не встановлені.

10 лютого 2020 року в Полтаві відбувся напад на офіс партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Двоє радикалів облили шини запалювальною сумішшю біля офісу. Підпалити офіс не вдалося, тому що радикали були затримані співробітниками охоронної служби партії. Одним із нападників виявився активіст ВО «Свобода» Вадим Патик. Відкрито кримінальне провадження, але хід розслідування тримається в таємниці.

24 січня 2020 року в Полтаві невідомі особи напали на приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Стіни розмальовані червоною фарбою та образливими написами. За фактом подана заява в поліцію. Відкрито кримінальне провадження, але хід розслідування тримається в таємниці.

Систематичні напади на громадські приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» у Харкові

В період з червня 2019 року по липень 2020 року зафіксовано 11 нападів на харківські регіональні громадські приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», зокрема:

25 червня 2020 року в Харкові радикальне угруповання «Національний корпус» провело акцію під офісом колишньої громадської приймальні партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Акція була заздалегідь проанонсована в соціальних мережах із закликом до погромів. За фактом подана заява в поліцію. Винні особи не встановлені.

26 березня 2020 року в Харкові радикали здійснили напад на громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». За фактом подана заява в правоохоронні органи. Винні особи не встановлені.

3 грудня 2019 року в Харкові невідомі особи здійснили спробу підірвати громадську приймальню партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». За інформацією вибухотехнічної служби, яка прибула на місце, до вхідної двері була прикріплена навчальна граната, приведена в дію. Також пошкоджено фасад будівлі. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Винні особи не встановлені.

21 жовтня 2019 року у Харкові відбувся напад на громадську приймальню Співголови депутатської фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Юрія Бойка. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Винні особи не встановлені.

7 жовтня 2019 року в Харкові відбувся напад на громадську приймальню Співголови депутатської фракції партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Юрія Бойка. Пошкоджено фасад будівлі. За фактом подана заява в правоохоронні органи. Винні особи не встановлені.

IV. ПОЛІТИЧНІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

4 грудня 2019 року в Києві у будівлі, де знаходяться приймальні шести депутатів від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», зокрема, Голови Політичної Ради партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» Віктора Медведчука, а також народних депутатів Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Віктора Чорного, Олександра Колтуновича, проведений обшук. Формальна підстава — слідчі дії щодо «Шторму», організації, яка офіційно забезпечує охорону офісу та народних депутатів партії.

12 листопада 2019 року партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» звернулася до Директора Державного бюро розслідувань Романа Труби із заявою про вчинення керівництвом і співробітниками СБУ злочину, який полягає в проведенні щодо депутатів від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» незаконної оперативно-розшукової діяльності. Партія звернулася з вимогою порушити кримінальну справу за опублікованою у ЗМІ інформацію про те, що департамент «К» СБУ отримав завдання організувати стеження і збір конфіденційної інформації про керівництво партії та народних депутатів, а саме Віктора Медведчука, Нестора Шуфрича, Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Олександра Колтуновича, Олега Волошина, Сергія Дунаєва, Вадима Столара, Ігоря Абрамовича, Наталії Приходько, Олександра Пономарьова, які не є фігурантами кримінальних справ, їм не було повідомлено про підозру і щодо них Верховна Рада України не надавала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності. Отже, здійснення щодо них будь-яких оперативно-розшукових дій є незаконним і містить ознаки кримінальних злочинів.

30 вересня 2019 року за сприяння колишнього керівника Офісу Президента Андрія Богдана на допит в СБУ був викликаний народний депутат України, член Політичної Ради партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Тарас Козак, який є власником незалежних телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK. Телеканал «112 Україна» був позбавлений цифрової ліцензії, справу направлено до суду. Телеканалу ZIK, в свою чергу, призначено незаконну перевірку. Пізніше, проти Тараса Козака порушили 3 кримінальні справи.

V. НАПАДИ НА КАНДИДАТІВ В ДЕПУТАТИ ВІД ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», СПІВРОБІТНИКІВ ТА ОФІСИ ПАРТІЇ ПІД ЧАС ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ДОСТРОКОВИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ 2019 РОКУ

25 липня 2019 року у Слов’янську під час розгляду Окружним адміністративним судом справи про підкуп виборців кандидатом від «Батьківщини» Євгеном Яковенком у 52 виборчому окрузі радикали напали на народного депутата України Наталію Королевську.

10 липня 2019 року в Харкові близько 40 невідомих осіб, озброєних ножами, кастетами та газовими балончиками, напали на кандидата в народні депутати від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Дмитра Святаша. Він отримав опіки рук та інші тілесні ушкодження. За фактом подана заява в поліцію.

4 липня 2019 року в Слов’янську вдалося запобігти замаху на кандидата в народні депутати від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Нелю Штепу. За фактом подана заява в поліцію.

3 липня 2019 року в Харкові відбувся напад на кандидата в народні депутати від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» по 173 округу Павла Онищенка. Інцидент стався на території виборчого округу, де кандидат проводив зустріч з виборцями.

2 липня 2019 року в Харкові невідомі закидали кандидата в народні депутати України від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Дмитра Святаша яйцями і зеленкою. Інцидент стався після ефіру на одному з місцевих телеканалів, учасниками якого були Д. Святаш і його опонент — лідер Національного корпусу в місті Харків К. Немічев. Під час інциденту націоналісти погрожували застосувати вогнепальну зброю. За фактом нападу порушено кримінальну справу.

30 червня 2019 року в Краматорську радикально налаштовані особи напали під будівлею апеляційного суду на кандидата в народні депутати від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» в Авдіївці, координатора гуманітарних місій Національної платформи «Жінки за мир» в Донецькій області Анастасію Петренко. За фактом подана заява в поліцію. Винні особи не встановлені.

18 червня 2019 року в Харкові пенсіонери разом з депутатом Харківської міської ради, представником від партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Андрієм Лесиком прийшли до постаменту Георгія Жукова вшанувати пам’ять. Під час покладання квітів на учасників заходу напали невідомі особи з символікою «Азова», Андрія Лесика побили і облили зеленкою.

14 червня 2019 року в Кривому Розі близько 20 агресивно налаштованих людей напали на офіс партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Нападники побили співробітників офісу і розмалювали стіни образливими написами, зіпсували майно. За словами постраждалих, нападники були в масках, з символікою «Національного корпусу» та «Азова». За фактом подана заява в правоохоронні органи.

Источник: zagittya.com.ua

от admin